ogrodzenia-zapewniajace-prywatnosc

Ogrodzenia metalowe, które zapewniają prywatność

Ogrodzenie ma za zadanie przede wszystkim wyznaczenie terenu posesji oraz ochronę bezpieczeństwa właścicieli. Dzięki ogrodzeniu nikt nieproszony nie powinien wejść na obszar domu czy firmy. Ogrodzenie jest bardzo ważną częścią każdej posesji i spełnia wiele funkcji. Ale co z ochroną prywatności?

Oczywiście każde ogrodzenie chroni prywatność w jakiś sposób. Jednak osoby mieszkające przy ruchliwej ulicy, chodniku lub chcący po prostu uniknąć ciekawskich spojrzeń sąsiadów wymagają czegoś więcej. 

W poniższym artykule przedstawimy kilka rodzajów ogrodzeń, które zagwarantują 100% prywatności.

Ogrodzenie panelowe z taśmą ogrodzeniową

Jednym z bardzo popularnych sposobów na zwiększenie prywatności jest zamontowanie taśm ogrodzeniowych dla ogrodzenia panelowego. Robi się to po instalacji ogrodzenia. Rozwiązanie to jest bardzo funkcjonalne i korzystne cenowo.

Ogrodzenie panelowe składa się z słupków i przęseł. Przęsła tworzą grube i trwałe druty. Konstrukcja takiego ogrodzenia jest stosunkowa prosta. To właśnie między drutami przeplata się taśmę.

Taśmy ogrodzeniowe można zamontować samemu lub zatrudnić do tego specjalistę, aby zaoszczędzić czas.

Czym jest taśma ogrodzeniowa?

Taśmy ogrodzeniowe wykonuje się z wysokiej jakości polipropylenu. Polipropylen jest jednym z najczęściej wykorzystywanych tworzyw sztucznych. Charakteryzuje się dużą odpornością na działanie promieni UV oraz na niekorzystne warunki atmosferyczne i chemiczne. Dzięki temu taśma utrzymuje swój oryginalny wygląd latami.

Polipropylen jest bezpieczny dla człowieka. Nie wymaga żadnych zabiegów pielęgnacyjnych i konserwacji, a tym samym pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze związane z utrzymaniem taśm w dobrym stanie. 

Najczęściej spotykane kolory taśm ogrodzeniowych to czarny, szary, brązowy i zielony.

Taśmę ogrodzeniową można wykorzystać również do balkonu czy tarasu, jeśli chcemy osłonić również te elementy architektury ogrodowej.

Zastosowanie

Najważniejszą funkcją ogrodzenia z taśmą jest odizolowanie posesji od otoczenia zewnętrznego i tym samym ochrona prywatności, także zadbanie o bezpieczeństwo. Dzięki temu żaden ciekawski sąsiad czy przechodzień nie będzie zaglądał na teren posesji. 

Taśmy ogrodzeniowe znacznie utrudniają wspinanie się po ogrodzeniu, co chroni dzieci przed zrobieniem sobie krzywdy. Dodatkowo uniemożliwiają zwierzętom wydostanie się poza teren ogrodu.

Dodatkowo taśmy chronią przed wiatrem i blokują nawiewanie śniegu. Jest to bardzo praktyczne, ponieważ pomaga utrzymać porządek na terenie posesji. Redukują także hałas, dlatego często stosuje się je przy ruchliwej drodze.

Ogrodzenie gabionowe

Ogrodzenie gabionowe składa się z metalowych prętów , które tworzą kosz.

Kosze wypełnione są zazwyczaj kamieniami różnej wielkości lub czasem szkłem akrylowym. Tak skonstruowane ogrodzenie stanowi nie tylko solidną ochronę posesji, a także ciekawą dekoracje. Wygląda to bardzo estetycznie i naturalnie. 

Zalety ogrodzenia gabionowego 

Ten rodzaj ogrodzenia ma wiele zalet. Jedną z nich na pewno jest trwałość. Budowa takiego ogrodzenia, czyli wysokiej jakości stal i wypełnienie z kamienia sprawiają, że będzie ono dobrze wyglądać przez wiele lat. Dodatkowo jest bardzo stabilne.

Oprócz estetycznego i naturalnego wyglądu jest też uniwersalne. Idealnie sprawdza się na posesjach prywatnych i osiedlach mieszkaniowych.

Wypełnienie sprawia, że każdy gabion jest oryginalny i niepowtarzalny.

Największą zaletą ogrodzenia gabionowego jest jednak jego funkcjonalność. Doskonale wyznacza teren posesji, chroni prywatność i dba o bezpieczeństwo. Dzięki takiemu ogrodzeniu nikt z zewnątrz nie będzie przyglądał się naszej posesji.

Stanowi ono również idealną barierę dźwiękową oraz chroni przed wiatrem. Co zdecydowanie pomoże zrelaksować się na ogrodzie.

Ogrodzenie żaluzjowe

Ogrodzenia żaluzjowe to nowoczesne rozwiązanie, które staje się coraz popularniejsze.  Szczególnie w ostatnim czasie zrobiły się wyjątkowo modne. 

Te ogrodzenia są złożone z grubych i wytrzymałych sztachet metalowych. Są one zamontowane poziomo i nachodzą na siebie. Przypomina to okienne żaluzje, stąd też nazwa. 

Ogrodzenie żaluzjowe ma prostą budowę. Nie posiada żadnych zdobień, przez co nadaje minimalistycznego i poważnego klimatu, ale jest też estetyczne. Dzięki temu jest również bardzo uniwersalne, pasuje zarówno do domu jednorodzinnego jak i osiedla czy firmy.

Zalety i zastosowanie ogrodzeń żaluzjowych

Ogrodzenia żaluzjowe są stabilne i trwałe. Odpowiednio wykonane i zabezpieczone może przez długi czas zachowywać swój oryginalny wygląd. Może występować w wielu kolorach z palety RAL, dzięki czemu łatwo dostosować je do kolorystyki panującej na posesji.

Montaż takich ogrodzeń jest stosunkowo prosty i szybki, szczególnie dla fachowców.

Ważną cechą tych ogrodzeń jest to, że nie posiadają żadnych prześwitów, co znaczy że zaglądanie przez nie jest niemożliwe. Świetnie chronią przed wiatrem oraz tłumią hałas. 

Wspinaczka po takim ogrodzeniu jest bardzo utrudniona. Uniemożliwia ono również ucieczkę małego dziecka lub psa z terenu posesji.

Istnieje również możliwość zamontowania bramy i furtki żaluzjowej do kompletu, co sprawi, że wszystko się ze sobą połączy, a cała posesja będzie niewidoczna dla osób z zewnątrz.

Jak wybrać odpowiednie ogrodzenie?

Zarówno ogrodzenie z taśmą, gabionowe jak i żaluzjowe zapewnią prywatność i zwiększą bezpieczeństwo. Czym więc kierować się przy wyborze?

Ważne, aby wybrać ogrodzenie. które będzie pasować do naszej posesji i naszego gustu. Ogrodzenie oprócz tego, że powinno być funkcjonalne powinno się również dobrze prezentować. 

Koszty i czas produkcji oraz montażu tych poszczególnych ogrodzeń również się nieco różnią. Trzeba więc zwrócić uwagę możliwości finansowe i czas wykonania. 

Każde z tych ogrodzeń będzie w innym stopniu stanowić barierę przed wiatrem czy śniegiem. 

Natomiast wszystkie 3 rodzaje są trwałe, stabilne i wytrzymałe. Wykonane z dobrej jakości stali nie wymagają też zbytniej pielęgnacji. Dlatego jeśli zależy nam na prywatności warto zainwestować w jedno z tych ogrodzeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *