systemy-ogrodzeniowe

Przegląd gotowych systemów ogrodzeniowych

Jeżeli szukasz ogrodzenia nie wymagającego skomplikowanego montażu, możesz zdecydować się na zakup gotowych systemów ogrodzeniowych. Liczba rozwiązań dostępnych na rynku jest tak duża, że na pewno uda Ci się znaleźć coś dla siebie.

Ogrodzenia panelowe 2D

systemy-ogrodzenioweOgrodzenia panelowe to coraz częściej wybierane rozwiązanie do grodzenia prywatnych posesji, stąd producenci z roku na rok rozszerzają swoje oferty dostosowując je do potrzeb klientów. Na rynku dostępne są zarówno proste formy ogrodzeń panelowych jak i bardziej ozdobne przęsła. Możemy eksperymentować z panelami łukowymi, gdzie górna linia przęsła układa się w wypukły łuk i odwrotnie w przypadku paneli wklęsłych. Panele ogrodzeniowe wytwarzane są z prętów stalowych, ułożonych pionowo i mocowanych punktowo do dwóch poziomych drutów o szerokości przęsła. Takie rozwiązanie zapewnia stabilność i solidność konstrukcji. Możemy zdecydować się na ocynkowane panele lub dodatkowe lakierowanie proszkowe, w kolorze wybranym z palety RAL. Powłoka antykorozyjna zapewnia długoletnią trwałość ogrodzenia, bez konieczności cyklicznej konserwacji. Ogrodzenia panelowe 2D to funkcjonalne i trwałe rozwiązanie, wypadające świetnie cenowo na tle innych rozwiązań ogrodzeniowych. Zaletą ogrodzenia panelowego jest także możliwość dokupienia furtki i bramy dopasowanej do ogrodzenia.

Ogrodzenia panelowe 3D

Solidna konstrukcja i estetyczny wygląd to zdecydowanie pasujący do ogrodzeń panelowych opis. Wykonywane podobnie jak panele 2D, wyróżniają się na ich tle wzdłużnymi przetłoczeniami, które oprócz walorów estetycznych zapewniają stabilność ogrodzenia i zwiększają jego sztywność. Ilość przetłoczeń zależna jest od wysokości paneli. Jedynym minusem ogrodzeń panelowych jest niski poziom prywatności jaki zapewnia tego typu płot. Jednak i temu można zaradzić, montując pionowe listwy maskujące, które dopasowane do kolorystyki paneli, nie tylko korzystnie wpłyną na wygląd ogrodzenia, ale również podnoszą poziom bezpieczeństwa.

Ogrodzenia kute

Najdroższe z prezentowanych rozwiązań. Jego wybór nada posesji szyku i elegancki. Jednak nie do wszystkich stylów budowlanych będzie pasował. Dekoracyjne przęsła kute sprawdzą się do grodzenia budynków w stylu dworkowym. Jeżeli kute przęsła mają być użyte do grodzenia domu w nowoczesnym stylu to lepiej porzucić ten pomysł. Rzadko to połączenie będzie udanym duetem. Musimy pamiętać, że ogrodzenie i budynki muszą tworzyć spójną całość. Decydując się na ogrodzenie kute możemy wybrać tańsze rozwiązanie, kupując gotowe przęsła, dostępne w marketach budowlanych lub wybrać droższe rozwiązanie, zlecając wykonanie przęseł na zamówienie według własnego projektu.

Ogrodzenia gabionowe

Dostarczane są gotowe kosze, nie wymagają one położenia fundamentów ani równania terenu. Na miejscu są one wypełniane wybranym kruszywem i łączone ze sobą, tworząc eleganckie ogrodzenia. To rozwiązanie ekonomiczne i ekologiczne. Wypełnienie koszów gabionowych po ich demontażu może zostać użyte ponownie. Oprócz estetyki zapewnia też wysoki poziom bezpieczeństwa. Konstrukcja koszy składa się z wąskich oczek, co utrudnia wdrapanie się na ogrodzenie nieproszonym gościom. Ich zaletą jest niewątpliwie trwałość. Dzięki swojej konstrukcji gabiony są niezwykle odporne na działanie czynników atmosferycznych. Ogrodzenie gabionowe, w zależności od wypełnienia może nam służyć przez okres 50 lat. Ogrodzenie nie wymaga konserwacji i jest łatwe w utrzymaniu. Płot ma też właściwości dźwiękochłonne, tłumi hałasy dochodzące z ulicy.

Różnorodność dostępnych na rynku rozwiązań gotowych systemów ogrodzeniowych pozwala dopasować ogrodzenie niemal do każdej aranżacji i zasobności portfela. Jeżeli szukasz solidnego płotu, który nie wymaga regularnej konserwacji rozważ montaż, któregoś z gotowych systemów ogrodzeniowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *